Джерела радіації в побуті

Найшкідливіше джерело радіації в побуті – це рентген-апарат. Рентгенівське проміння має нижчу частоту, ніж гамма-промені, однак у великих дозах здатне зашкодити організму.
Учені радять робити рентгенні знімки лише у випадках, коли це справді необхідно для здоров'я.
Природним джерелом радіації є також сонячне світло, однак у більшості випадків воно не становить загрози для здоров'я.
Мобільні телефони, Wi-Fi станції та інші прилади зв’язку не є джерелами радіації, оскільки працюють у мікрохвильовому діапазоні, частота якого нижча, ніж частота видимого світла.
Однак в останні роки вплив мобільників на здоров'я людини став предметом багатьох наукових досліджень. У 2011 році Міжнародне агентство з дослідження раку заявило, що мобільні телефони, можливо, є канцерогенними, однак для підтвердження цього потрібно провести широке ґрунтовне дослідження.
Після такої заяви ВООЗ уточнила, що "станом на сьогодні не встановлено жодних несприятливих наслідків для здоров'я, спричинених використанням мобільних телефонів".
Все ж пані Кравець застерігає, що випромінювання з мобільного телефону таки може шкодити здоров’ю. Вона радить відразу після набору номера тримати слухавку подалі від вуха, оскільки в цей момент інтенсивність випромінювання з телефону найвища.

Комментарии